Jeden adres dla wszystkich atrakcji !

chwila...
http://www.turpolska.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/artykuly.aktualnosci.chalupygk-is-94.jpglink
http://www.turpolska.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/slajdy.Jurata_turpolskagk-is-94.jpglink
http://www.turpolska.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/slajdy.JG_punkt_widokowygk-is-94.jpglink
http://www.turpolska.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/slajdy.Rozewie_latarnia_turpolska_slidegk-is-94.jpglink
http://www.turpolska.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/slajdy.kopalnia_turpolskagk-is-94.jpglink

Dodaj atrakcję - ZA DARMO

Wizytówka Waszej atrakcji będzie zawsze wyświetlona za darmo. Wyślij nam swoje dane, opis atrakcji. 9 zdjęć, link z filmem i gotowe. Tworzymy bazę atrakcji turystycznych z całej Polski, dołącz do nas, daj się znaleźć turyście i odkrywaj z nami...
«
»
 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4
 5. 6

Kaszuby Północne - podsumowanie sezonu

Latem Norda cieszyła się powodzeniem wśród turystów

 

Turystyka to dla nas ważna gałąź w gospodarce i większość naszych działań ukierunkowana jest na jej rozwój i promocje subregionu. Ruch turystyczny jest u nas niezwykle aktywny zwłaszcza w okresie letnim. Postanowiliśmy podsumować ten czas.

Do dyspozycji przyjezdnych były punkty informacji turystycznych w Helu, Jastarni, Kuźnicy, Władysławowie, Jastrzębiej Górze, Karwieńskich Błotach, Dębkach, Białogórze, Gniewinie, Choczewie, Wejherowie, Rewie, Pucku i Swarzewie. Na podstawie ilości osób, korzystających z takiej formy pomocy możemy stwierdzić, że w czerwcu ruch turystyczny był większy niż w ubiegłym roku, w lipcu odnotowujemy spadek z uwagi na niekorzystną na plażowanie aurę, w sierpniu i wrześniu zaskakujący wzrost urlopowiczów. Standardowo Kaszuby Północne odwiedzali Polacy, Niemcy, Szwedzi, natomiast zaobserwowano zdecydowanie dużo Czechów, Rosjan, Białorusinów.

Wydano tutaj też więcej niż w roku 2015 Kart Turysty z adresami partnerów, którzy oferują korzystniejszą usługę, w samym Pucku pobrano ponad 700 szt. Projekt trwa do końca kwietnia 2016 r. Mobilna informacja turystyczna w ramach akcji „Wypoczywaj latem z puckim powiatem” docierała dodatkowo do turystów w miejscowościach nadmorskich.

W okresie wakacyjnym funkcjonuje tutaj (powiat pucki i wejherowski) łącznie 33 kąpielisk strzeżonych, na których pracuje ponad 100 ratowników i patrole ratownicze. Nie odnotowano żadnego utonięcia, poważnych urazów czy sytuacji zagrożenia życia. Ratownicy udzielali pomocy osobom korzystającym z kąpieli i wypoczynku nad wodą przy: skaleczeniach, ukąszeniach przez owady, omdleniach, zasłabnięciach, udzielono pomocy przedmedycznej przy użyciu tlenu czy opiekunom znaleźć ich dzieci. Wielokrotnie wspierano osoby uprawiające sporty wodne (windsurfing, kitesurfing), głównie w Mechelinkach i Rewie. W celu zagwarantowania bezpieczeństwa osobom korzystającym z wypoczynku nad wodą i korzystania ze sprzętu wodnego na terenie gminy Kosakowo przeprowadzono: dozorowanie plaż niestrzeżonych przez piesze partole ratownicze (też z policją), kąpiele grup kolonijnych, naukę pływania, punkt zdobywania karty pływackiej, pokazy ratownictwa dla plażowiczów. W gminie Władysławowo rozdawano duże ilości opasek wodoodpornych dla dzieci, na którym zapisuje się numer telefonu i które mają zapobiec zaginięciu.

Z atrakcji turystycznych: Osada Łowców Fok w Rzucewie, Groty Mechowskie, skansen i Muzeum Obrony Wybrzeża, Bateria Laskowskiego, Muzeum Helu, Muzeum Kolei Helskich, Latarnia w Helu, Hallerówka we Władysławowie, Skansen w Nadolu, „Szpitalik” w Pucku skorzystało zdecydowanie więcej osób niż w zeszłym roku. W Helu od tego roku uruchomiono wystawę pojazdów militarnych i po remoncie Muzeum Rybołówstwa w nowoczesnej odsłonie. Dodatkowo turyści przebywający w Helu, Pucku i Wejherowie mieli możliwość pospacerować z przewodnikiem turystycznym po mieście. Chętnych nie brakowało.

Kilkanaście imprez masowych, łącznie ponad 570 wydarzeń kulturalnych, sportowych i rekreacyjnych, głównie plenerowych, stanowiło ofertę od czerwca do września, z czego najwięcej odbyło się w sierpniu. Gwiazdy polskiej sceny muzycznej: Margaret, Myslovitz, Soyka Kwintet, Shazza, Dżem, Stefano Terrazzino, Lady Pank, MIG, Atlantyda, Mesajah, Kortez, Mrozu, Weekend, donGURAlesko, Afterparty, Elektryczne gitary, Dawid Podsiadło, Organek, Majestic, Ania Dąbrowska, Cleo, Velvet dały występ na Nordzie. Letnia Scena Muzyczna we Władysławowie zarejestrowała rekord frekwencyjny od początku istnienia, czyli od 5 lat. Oferta to: kabarety, inscenizacje historyczne, koncerty muzyczne, animacje dla dzieci, festyny i biesiady, plenerowe kino, e-sport oraz wiele aktywności ruchowych: siatkówka plażowa, zumba i fitness, joga, piłka nożna na plaży, biegi, wyścigi rowerowe, Nordic Walking, tenis ziemny, regaty. W wakacje odbywają się też imprezy cykliczne i tematyczne, które gromadzą stałą i nową publiczność i często eksponują tradycje rybackie i kaszubskie, w tym: Dzień Ryby w Helu, Dni Węgorza w Jastarni, Kaszubskie łodzie pod żaglami, Morska pielgrzymka rybaków, Krancbal w Nadolu, Festiwal pieśni kaszubskiej Kaszëbsczé tóne nad Môlim Mòrzã” w Swarzewie, Wodno-piesza pielgrzymka z Nadola do Żarnowca, Festyn kaszubski w Rewie. Zainteresowanie miejscową kulturą rośnie, o czym świadczy liczna publiczność na tego typu wydarzeniach.

Liczba korzystających ze sprzętu wodnego przy przystaniach: łodzie, kajaki, surfing, rowery wodne też jest w tym roku większa.

Obłożenie kwater noclegowych okazało się wyjść na plus, ponieważ zwiększyła się łącznie pula tytułem opłaty klimatycznej, która wpłynęła do samorządów.       

Dane statystyczne wskazują na dynamiczny wzrost ruchu turystycznego na Kaszubach Północnych w okresie letnim i to zarówno w punktach informacji turystycznej, na plażach, u gestorów hoteli i restauracji, u usługodawców czy w przypadku biletowanych atrakcji turystycznych. Organizowane przez samorządy w tym czasie imprezy cieszą się z roku na rok większą frekwencją.

 

Barbara Mudlaff,

LOT Kaszuby Północne,

kaszubypolnocne.pl

Zdjęcia  kaszubypolnocne.pl

Share

Ostatnio dodane atrakcje

 • Muzeum Powstania Warszawskiego
  Muzeum Powstania Warszawskiego

  Muzeum, mieszczące się w budynku elektrowni tramwajowej, zostało otwarte w 60. rocznicę wybuchu walk o Warszawę. Jest wyrazem hołdu dla warszawiaków, którzy walczyli i ginęli za wolną Polskę i jej Stolicę. Ekspozycja oddaje atmosferę powstańczej Warszawy, pokazuje nie tylko militarne dzieje 63 dni walk, ale także życie codzienne ludnoś... czytaj więcej

 • Osada Słowiańska Sławutowo
  Osada Słowiańska Sławutowo

  Niedaleko Trójmiasta i kurortów wypoczynkowych w małej miejscowości Sławutowo, która leży na obrzeżach Puszczy Darżlubskiej jest miejsce szczególne „Osada Sławutowo”. Jest to rekonstrukcja Osady Średniowiecznej z przełomu IX-X w. Przekraczając jej bramy przenosimy się w świat naszych praojców. Miejsce to pokaże Wam jak dawniej rozwinię... czytaj więcej

 • cmentarz poległych 1945 - Chłapowo
  cmentarz poległych 1945 - Chłapowo

  Na skraju zachodnich zabudowań Chłapowa, dziś dzielnicy Władysławowa, w przedłużeniu ulicy Żaglowej, znajduje się cmentarz wojenny, poległych w 1945 roku żołnierzy Armii Czerwonej. Jest tu 13 mogił zbiorowych, a na niektórych grobach są imienne tablice.

  Na środku cmentarza stoi granitow... czytaj więcej

 • Bateria Artylerii Stałej - Rozewie
  Bateria Artylerii Stałej - Rozewie

  W latach 1946-1956 Polska Marynarka Wojenna dla obrony brzegu nad Bałtykiem zbudowała 11 nadbrzeżnych Baterii Artylerii Stałej (pol. skrót BAS), z armatami kalibru 152, 130 i 100 mm. Ostatnią baterią z armatami kalibru 130 mm była 34. BAS zbudowana na wschód od przylądka Rozewie.

  Z powo... czytaj więcej

 • Muzeum Techniki Wojskowej "GRYF"
  Muzeum Techniki Wojskowej "GRYF"

  Muzeum Techniki Wojskowej "Gryf" zostało założone w kwietniu 2013 roku przez Mariana Koteckiego. Gromadzimy eksponaty związane z techniką wojskową, ze szczególnym uwzględnieniem sprzętu z okresu II wojny światowej.
   

  Naszą ideą przewodnią jest dynamiczna prezentacja eksponatów. Chcemy udowodnić, że muzeum to nie zakurzone ... czytaj więcej

Atrakcje

Wpisz nazwę atrakcji, ulicy, miasta lub powiatu
Nasza strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci komfortu przeglądania oraz podniesienia jakości oferowanych treści. Jeśli kontynuujesz przeglądanie naszej strony, wyrażasz zgodę na użycie tych plików. Po zapoznaniu się z informacją kliknij znaczek "X" w celu zamknięcia okna. Polityka Plików Cookies